Dalaman turizmi Kalkınma çok yakında başlayacak

Ekonomist (Times Eşyaları Dergileri) Dalaman, Batı kıyısında 1. derece Turizm Bölgesi ilan edildi. Dalaman'ın yeni Turizm Projesi, bir Marina, Golf Sahaları, İngiltere ve Avrupa'dan ulaşılabilen yeni Uluslararası Havalimanı, şimdi açık olan Göcek Marina'ya yeni tünel ve Turizm Projesinde kapsamlı olarak planlanan bir çok gelişmeden oluşmaktadır.
 
Ayrıca, Macera Parkları, Hobi Bahçeleri, Organik tarım merkezleri, Eğitim Merkezleri, Rekreasyon merkezleri, Su Sporları, Termal Oteller, Butik Villalar ve Sağlık ve Güzellik Merkezleri projeye dahil edilecek.
Projenin toplam tahmini değeri 18 milyar, altyapı gelişmeleri için ise 3 milyar Dolar projenin tamamı için ayrılmıştır. Proje 5 yıl içinde tamamlanacak. Dalaman'da toplam yatak kapasitesi 75.000 olacak. Dolayısıyla Dalaman'ın işsizlik seviyesi Türkiye'nin işsizlik düzeyinden çok daha düşük olacaktır.
 
Turizm Projesindeki yatırımın ilk aşaması 2006'da yatırımcılara açılacaktır. Projenin amacı, Dalaman'ı Turizm sektöründe Sağlıklı Bir Yaşanma Kenti yaparak Türkiye'de turizmin kalitesini arttırmaktır. Dalaman Turizm Projesinin odak noktası, Amerikan, Avrupa ve Körfez Ülkeleri yatırımcılarını Dalaman'a çekmektir.
 
Son yıllarda, uluslararası standartlara sahip golf sahaları açılırken, Türkiye, dünyanın dört bir yanından oyuncuların kalite ve prestij ortamında buluşabileceği elit bir golf merkezi haline geldi. Özellikle Antalya'nın 30km doğusundaki Belek bölgesi, bölgenin kültürel, tarihi ve doğal gezi eşsiz bonusuyla golf turizmine potansiyel oluşturuyor. İstanbul, Ankara ve Muğla için de birinci sınıf dersler planlanmaktadır.
 
Türkiye'de, çoğu ders, konaklama, restoran ve eğlence gibi gerekli olanakları olan kıyı bölgelerinde turizm beldeleri civarındadır. Turizm Bakanlığı bu turistik alanlarda 11 golf sahası kurmayı planlıyor. sahne.

© 2017 | Curbanoğlu | All Rights Reserved | Web : QNWIS Kiralık Villa